Žiūrėti
video

Kaip įtraukti savo komandą keičiant projektų valdymo sprendimą

Share

How to Involve Your Team When Changing Project Management Solution+Logo

Efektyvus projektų valdymo sprendimas atlieka svarbų vaidmenį optimizuojant darbo eigą, gerinant komandų bendradarbiavimą ir siekiant projekto sėkmės. Tačiau perėjimas prie naujo projektų valdymo sprendimo gali būti iššūkis, ypač jei jūsų darbuotojai yra pripratę prie senosios sistemos arba išvis tokios sistemos nėra naudoję. Norint užtikrinti sklandų ir sėkmingą perėjimą, labai svarbu į šį procesą įtraukti savo komandą. Šiame tinklaraščio įraše nagrinėsime praktines strategijas, kaip įtraukti ir įgalinti savo komandą keičiant projektų valdymo sprendimą.

Praneškite apie pokyčių priežastis:

Prieš pradedant pereinamąjį procesą, labai svarbu savo komandai pranešti apie pokyčių priežastis. Aiškiai iškomunikuokite dabartinio sprendimo trūkumus ir pabrėžkite naujos sistemos privalumus. Pateikdami svarius argumentus, galite paskatinti komandos narių entuziazmą pokyčiams.

Nuo pat pradžių įtraukite pagrindines suinteresuotas šalis:

Labai svarbu į sprendimų priėmimo procesą pakviesti pagrindines suinteresuotas šalis, pavyzdžiui, projektų vadovus, komandų vadovus ir aktyvius vartotojus. Įtraukdami juos nuo pat pradžių, galite gauti vertingos informacijos apie konkrečius jų poreikius ir lūkesčius. Šios suinteresuotosios šalys taip pat gali būti naujojo sprendimo šalininkai ir padėti jį pritaikyti visoje komandoje.

Atlikite išsamų vertinimą:

Prieš pasirinkdami naują projektų valdymo sprendimą, įtraukite savo komandą į vertinimo procesą. Sudarykite funkcijų vertinimo grupę, atstovaujančią skirtingiems skyriams ir pareigoms. Ši komanda turėtų įvertinti įvairias sprendimo galimybes, atsižvelgdama į tokius veiksnius kaip funkcionalumas, naudojimo paprastumas, integravimo galimybės. Skatinkite komandos narius išsakyti savo nuomonę ir pasidalinti savo patirtimi apie išbandytą sprendimą.

Organizuokite mokymus:

Pasirinkę naują sprendimą, investuokite į mokymus, kad jūsų komanda jaustųsi patogiai ir galėtų užtikrintai naudotis sistema. Taip pat svarbu teikti ir nuolatinę pagalbą – turėkite pasiruošę lengvai prieinamus dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) bei specialistų komandą, kuri padėtų spręsti visus pereinamuoju laikotarpiu kylančius klausimus ar problemas.

Skatinkite grįžtamąjį ryšį ir sprendimo tobulinimą:

Pradiniame naujo sprendimo naudojimo etape, kartu su savo komanda, sukurkite grįžtamojo ryšio sistemą. Skatinkite komandos narius dalintis savo patirtimi, iššūkiais ir pasiūlymais dėl sprendimo tobulinimo. Šis grįžtamasis ryšys padės nustatyti visus trūkumus ir leis nuolat optimizuoti sprendimo konfigūraciją ir naudojimą.

Pasidžiaukite pasiekimais ir įvertinkite nuopelnus:

Įvertinkite svarbiausius etapus ir sėkmę, kurios pavyko pasiekti naudojant naująjį projektų valdymo sprendimą.Palaikykite komandos narius, kurie priėmė pokyčius ir aktyviai prisidėjo prie jų sėkmės. Viešai pabrėždami pasiekimus, stiprinsite teigiamą požiūrį į sprendimą ir skatinsite kitus darbuotojus jį visapusiškai priimti.

Nuolat pabrėžkite sprendimo privalumus:

Kad užtikrintumėte, jog komanda ilgainiui priimtų naujoves, pabrėžkite naujo projektų valdymo sprendimo naudą ir privalumus. Skatinkite komandos narius dalintis sėkmės istorijomis ir patarimais. Dalinkitės informacija kaip sprendimas pagerino produktyvumą, bendradarbiavimą ir projektų rezultatus. Reguliariai informuokite apie atnaujinimus ir naujas funkcijas, kad komanda išliktų įsitraukusi.

Išvada:

Perėjimas prie naujo projektų valdymo sprendimo reikalauja kruopštaus planavimo ir aktyvaus komandos dalyvavimo. Nuo pat pradžių įtraukdami savo komandą, spręsdami jos problemas ir teikdami visapusišką pagalbą, galite sėkmingai įgyvendinti pokyčius ir maksimaliai padidinti naujos sistemos naudą. Atminkite, kad komanda, kuri jaučiasi vertinama ir įtraukta į procesą, bus labiau motyvuota priimti pokyčius ir siekti jų sėkmės.

 

Jei svarstote galimybę pereiti prie naujo projektų valdymo sprendimo, WiseTeam – puikus pasirinkimas. Sprendimas suteikia komandoms galimybę supaprastinti darbo eigą, pagerinti tarpusavio komunikaciją ir pasiekti projekto sėkmę. Išmeginkite 14 dienų nemokamą demo versiją dabar ir patobulinkite savo projektų valdymo tvarką.