Žiūrėti
video

Kokią projektų ir užduočių valdymo metodiką verta rinktis savo komandai?

Share

5_Web_Blog_Image_1200x630+Logo

Projektų ir užduočių valdymo metodikos pasirinkimas priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant projekto pobūdį, komandos gebėjimus, organizacijos kultūrą ir konkrečius projekto reikalavimus. Toliau pateikiame keletą populiarių projektų valdymo metodikų ir pavyzdžius, kada jos gali būti tinkamos jūsų komandai.

 

Waterfall:

Geriausiai tinka: Projektams, kuriems keliami aiškiai apibrėžti reikalavimai ir kurie turi aiškią, linijinę eigą.

Kada naudoti: Kai mažai tikėtina, kad reikalavimai keisis, ir būtina griežta žingsnių seka. ,,Waterfall’’ taip pat tinka projektams, kuriuose labai svarbu dokumentavimas ir planavimas.

 

Agile:

Geriausiai tinka: Projektams, kuriems reikia lankstumo, gebėjimo prisitaikyti ir reguliaraus grįžtamojo ryšio.

Kada naudoti: Kai tikėtina, kad reikalavimai gali keistis, o bendradarbiavimas, kartotinis kūrimas ir grįžtamasis ryšys su klientais yra labai svarbūs. Populiarūs pasirinkimai yra tokios lanksčios metodikos kaip ,,Scrum’’ ir ,,Kanban’’.

 

Scrum:

Geriausiai tinka: Projektams, kuriems keliami sudėtingi, dažnai keičiami, reikalavimai.

Kada naudoti: Kai reikia suskirstyti darbą į laiko ribas atitinkančias iteracijas (sprintus) ir kiekviename sprinte sutelkti dėmesį į svarbiausių funkcijų pristatymą. Jis puikiai tinka įvairių sričių komandoms ir skatina bendradarbiavimą.

 

Kanban:

Geriausiai tinka: Nuolat tobulinamiems ir srautais pagrįstiems projektams.

Kada naudoti: Kai projektas apima nuolatinį gaunamų užduočių srautą su skirtingais prioritetais. ,,Kanban’’ daugiausia dėmesio skiria darbo eigos vizualizavimui ir jos optimizavimui siekiant efektyvumo.

 

Lean:

Geriausiai tinka: projektams, kuriais siekiama sumažinti nuostolius ir optimizuoti procesus.

Kada naudoti: Kai norite pašalinti pridėtinės vertės nesukuriančias veiklas ir sutelkti dėmesį į efektyvų vertės teikimą klientams. ,,Lean’’ principai gali papildyti kitas metodikas, pavyzdžiui, ,,Agile’’ ir ,,Kanban’’.

 

PRINCE2

Geriausiai tinka: Dideliems, sudėtingiems projektams, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas administravimui ir kontrolei.

Kada naudoti: Kai reikia struktūrizuoto požiūrio į projektų valdymą su apibrėžtais procesais, vaidmenimis ir atsakomybe. ,,PRINCE2’’ dažniausiai naudojamas vyriausybinėse organizacijose ir įvairiose pramonės šakose.

 

Mišrūs metodai:

Geriausiai tinka: Projektams, kuriems reikia įvairių metodikų derinio, tinkančio skirtingiems projekto etapams.

Kada naudoti: Kai projektui keliami įvairūs reikalavimai, kuriems gali būti naudingi skirtingi metodai. Pavyzdžiui, kūrimo etapui galite naudoti ,,Agile’’, o testavimo ir diegimo etapui – ,,Waterfall’’.

Atminkite, kad nėra vieno universalaus sprendimo. Tinkama metodika priklauso nuo unikalių jūsų projekto savybių ir jūsų komandos pageidavimų bei galimybių. Be to, svarbu būti atviriems galimybei pritaikyti ir plėtoti savo metodą, kai projektas vyksta ir atsiranda naujos informacijos.

Svarbu pabrėžti, kad projektų ir užduočių valdymo sprendimas WiseTeam sujungia geriausias metodikas, įskaitant ,,Agile’’, ,,Scrum’’, ,,Kanban’’, ,,PRINCE2’’ ir daugelį kitų. Naudodamiesi WiseTeam galite pasinaudoti skirtingų metodikų privalumais, pritaikyti jas savo projektams ir pasiekti puikių rezultatų.

Išbandykite mūsų sprendimą patys – užsisakykite 14 dienų nemokamą WiseTeam demo versiją dabar ir pradėkite keisti savo projektų valdymą.